Categories
Uncategorized

Co zrobić na krótkich włosach ombre czy sombre?

Coraz więcej osób wybiera mniej ingerencyjne koloryzacje. Do nich należą między innymi ombre i sombre. Można je wykonać zarówno na długich jak i krótkich włosach.

Sprawdźmy zatem czym różni się ombre i sombre?

Ombre ma u nasady ciemne pasma. Natomiast już same końcówki są jaśniejsze o wiele tonacji. Najlepiej sprawdza się przy długich włosach. Jednak dobre cieniowanie u nasady podniesie efekt owalu głowy i dopuszczalna jest koloryzacja ombre przy nieco krótszych włosach.Delikatne ombre na brązowych włosachKarmelowe ombre na krótkich włosach

Sombre jest koloryzacją delikatną. Świetny efekt końcowy to muśnięta promieniami słońca fryzura. Dlatego też dobrze wygląda zarówno przy długich jak i krótkich włosach.

Plusy ombre i sombre.

Ombre jest koloryzacją, którą wykonasz na końcówkach włosów.
Podczas farbowania nie dotykasz skóry głowy od nasady.
Jest to idealny sposób na odrosty. Dopasowujesz kolor według uznania.
Nie wymaga ciągłego odnawiania. Jeśli zdecydujesz się wykonać na krótszych włosach, uzyskasz intensywne wybarwienie kolorystyczne.

Krótkie włosy ombre Krótkie włosy ombre blond

Sombre pasuje zarówno do każdej długości włosów jak i jego rodzaju. Farbowanie tą metodą dodaje objętości kosmkom.
Nie musisz częściej farbować. Efekt dużej różnicy odrostów jest mniej widoczny. Kolor zmywa się równomiernie. Stosowanie dobrych olejków i innych kosmetyków wydłuży efekt sombre.

Która ombre czy sombre na krótkich włosach?

Wybór koloryzacji to rzecz gustu. A o nich się nie dyskutuje.

Sombre to zmiana odcieniu zwykle o ton. Pasuje na wszystkich kolorach krótkich włosów. Sam efekt końcowy zawsze zachwyca i jest bardzo naturalny.

Ombre włosy do ramion Proste krótkie włosy ombre

Natomiast przy ombre różnice między tonami są bardzo duże. Dobrze współgra na ciemnych i krótkich włosach. Zwykle na taką koloryzację decydują się osoby chcące coś zmienić. Minimalna długość włosów to kosmki sięgające co najmniej do szyi.

Jakie fryzury wybierać przy ombre i sombre na krótkich włosach?

Zarówno ombre i sombre od fryzury wymagają podniesienie jej od nasady głowy. Wśród kosmetyków proponuje się zastosowanie preparatów unoszących nieco włosy ku górze i nieobciążających.
Wałki, szczotka i lokówka mile widziane. Wykonane ombre i sombre dobrze wyglądają na włosach prostych jak i lokowanych.
Czasami wygrywa sombre. Jednak przy dobrze obciętych krótkich włosach z asymetryczną grzywką świetnie zaprezentuje się ombre.

Leave a Reply