Categories
Uncategorized

Pomady do włosów

Pomady należą do produktów, które są potrzebne do codziennej pielęgnacji włosów i brody. Stylowe fryzury chętnie będziesz wykonywał w domu.

fryzura męska na jeżyka za pomocą pomady

Skoro czytasz ten artykuł, to znaczy, że jesteś nimi zainteresowany.

Stopień utrwalenia fryzury zależy od zakupionego produktu.
Lubisz połysk we włosach, to pomada o wysokim połysku Ci w tym pomoże. Ujarzmi włosy, jednocześnie nada fryzurze głębi.

Matowe wykończenie ułatwi Ci zakup takiej pomady.

fryzura męska przy wykorzystaniu pomady

Wybór jest ogromny. Na rynku dostępna jest szeroka gama pomad.
Uzależniona jest od konsystencji, stopnia połysku czy też zapachu oraz stopnia utrwalenia tzw. chwytu. Naturalny wygląd włosów uzyskasz dzięki lekkiemu chwytowi. Na rynku dostępne są jeszcze chwyty: średni, mocny oraz bardzo mocny.

Średni chwyt jest bardzo praktyczny. Ułatwia ułożyć fryzurę w kilka minut. Elastyczny chwyt pomaga również zmienić uczesanie.
Dla bardzo wprawnych i do dobrej, mocnej stylizacji poleca się chwyt mocny.

Pomady mają różny stopień połysku. Może być stopień: niski, średni i wysoki. Jakość połysku uzależniona jest od użytych składników.

POMADY WODNE

fryzura męska zaczesana do tyłu

Pomady wodne dają wysoki połysk. Fryzurę przy jej użyciu wykonasz szybko i bez problemu. Zapamiętaj tylko, że jest to fryzura na cały dzień bez możliwości przeczesania. Przed zmianą fryzury musisz włosy albo umyć z szamponem lub zmyć samą wodą.

Rodzaj chwytu pomad wodnych jest w skali od średniego po bardzo wysoki. Połysk uzyskasz od średniego po wysoki.
Producenci kierują je dla osób o włosach długich, jak i krótkich.

Pomady wodne są w formie galaretki.

PAN DRWAL BUTTER POMADA

Jest to pomada wodna. O średnim połysku i bardzo mocnym chwycie. Jest to zdecydowanie męska pomada o zapachu piżma i cytrusów.

POMADA DELUXE UPPERCUT

Jeśli jesteś zwolennikiem mocnego chwytu o średnim połysku, to może ta pomada Cię zainteresuje. We włosach pozostawia kokosowy zapach.

POMADY MATOWE

Dużo mniej blasku dają pomady z woskiem, kremy, glinki czy pasty do włosów z dodatkami.

Dlatego dobierz ją do rodzaju swoich włosów. Stylista chętnie posłuży radą.

Pomady zwykle mają zapach męski.

POMADA WATER- BASED

Ten rodzaj pomady ma połączenie elementu bazy wodnej z woskiem, glinką oraz olejami mineralnymi. Dzięki nim uzyskujesz naturalną pielęgnację z wystylizowaną fryzurą.

Wosk zapewni elastyczność. Glinka zadba o matowe wykończenie fryzury. Natomiast baza wodna nie pozwoli obciążyć stylizacji.
A olejki mineralne wzmocnią cebulki włosów i odpowiednio je nawilżą.

W zależności, jaki chwyt chcesz uzyskać, to producenci proponują pomady od chwytu słabego po mocny. Połysk jest zwykle matowy po niski. Stosuje się na różne długości włosów. Konsystencja pomady uzależniona od użytych składników. Dlatego należy czytać składniki.

POMADA LAYRITE CEMENT CLAY

Jest to pomada dająca matowe wykończenie. Mocny chwyt ujarzmi na długo fryzurę. W jej składzie odnajdziesz wosk i olejki mineralne. Uzupełnieniem jest jej zapach tiramisu.

HANZ DE FUKO SPONGE WAX

Kolejnym kosmetykiem dla fryzur męskich jest ta pomada.
Daje wysoki stopień matowienia. Jest wolna od parabenów z dodatkiem wosku.

KREM DO WŁOSÓW

Kremy do włosów to w zasadzie pomady water – based o lekkiej konsystencji. Zadowolenie z kremów jest ogromne. Mają matowy lub niski połysk. Dobrze sprawdzają się przy szybkiej stylizacji i nie obciążają włosów.

fryzura męska wykonana za pomocą pomady

Dzięki kremowi szybko można zmienić uczesanie. W zależności od składu możesz jeszcze pomóc swoim włosom w ich nawilżeniu
i odżywieniu.

POMADA WOSKOWA

Ten rodzaj kosmetyku poleca się dla fachowców lub osób, które mają wprawę w jej używaniu. Przed użyciem zwykle proponuje się rozmiękczenie pomady w dłoniach lub suszarką. Nie należy brać jej w dużych ilościach na palce. Idealnie sprawdza się w opadach atmosferycznych. Jeśli chcesz, aby fryzura nie zmieniała się przez cały dzień, to pomada woskowa jest wskazana. Mają niski lub średni połysk o gęstej konsystencji. Potrafią ujarzmić gęste włosy.

PAN DRWAL STEAM PUNK

Jest to rodzima pomada. Pachnie ziołami, cedrem z nutą korzennych przypraw. Jeśli jesteś zwolennikiem mocnego chwytu i średniego połysku to pomada jest godna polecenia.

GLINKA DO WŁOSÓW

W ich składzie znajdziesz naturalne glinki. W zależności od swoich potrzeb znajdziesz odpowiednią dla siebie. Nie obciążają włosów.
Konsystencja glinka uzależniona jest od użytych składników.

Glinkę zwykle trzeba rozetrzeć w dłoniach do momentu uczucia ciepła. Potem wklepać we włosy. Ale tylko na suche włosy.

PRESTYLERY DO WŁOSÓW

Cóż to takiego? Są to różnego rodzaje toników lub sprayów do stylizacji włosów męskich. Zadaniem takich prestylerów jest włosy nawilżyć i jednocześnie dodać blasku oraz poddać włosy do stylizacji. Stosuje się je tuż po umyciu głowy.

Na rynku odnajdziesz toniki, których zadaniem będzie pomóc w pielęgnacji, wymodelowaniu. Przy dobrym obcięciu i dodaniu toniku włosy nabiorą objętości i tekstury.

Toniki mają płynną postać. Nie wszystkie są w buteleczkach
z atomizerem. Zwykle zawartość należy ostrożnie wylewać na dłonie.

Wszystkie spraye są wygodne w dozowaniu. Każdy posiada atomizer.

Prestylery służą do zabezpieczania włosów przed całkowitym utrwaleniem. Dla jasności przed zastosowaniem pomad, past czy glinek. Stanowią ochronę włosów przed mocniejszymi kosmetykami.

REUZER GROOMING TONIC

Kosmetyk spełnia swoje zadanie. Nie dość, że zawiera bardzo dobry pielęgnujący skład, to świetnie pomoże w ułożeniu fryzury.
Wyciąg ze skrzypu polnego, ekstrakt z pokrzywy i rozmarynu nie pozwolą włosom ulec zniszczeniu.

Już niewielka ilość roztartego toniku w dłoniach i naniesionego we włosy daje pełne zadowolenie. Potem tylko zostaje podsuszenie suszarką.

TONIK TIKI PUNCH

krótka fryzura męska uniesiona do góry

Tonik ten nie tylko wystylizuje włosy. Pielęgnuje również skórę głowy i włosy. Jest baza pod pomady. Wygodna butelka z atomizerem ułatwia dozowanie. Stosować można na mokre i lekko wilgotne włosy. Przy cienkich dobrze obciętych włosach dodaje objętości.

modna stylizacja męskiej fryzury

POMADA DO WŁOSÓW DAMSKA

Dużo mamy stylizacji krótkich włosów. Dlatego też chętnie polecę pomady, które świetnie sprawdzają się w codziennym układaniu.
Włosy takie potrzebują objętości. Uzyskasz ją dzięki pomadom.
Produkty do stylizacji są lekkie, nie obciążają włosów.
Należą do nich naturalne matowe glinki na bazie wody oraz matowe pasty do włosów.

Zadaniem takiej pomady jest dobrze utrwalić fryzurę.
Nie przetłuścić włosów. Nadać im odpowiedni połysk i zapach.

Leave a Reply